TCM terapi fizike - Shijiazhuang Yiling spital

TCM terapi fizike

1. Meridian Pajisja plumbi terapi

Aparati Niveli meridian udhëzues terapeutik përdor kombinimin e teknologjisë elektronike dhe të teknologjisë mikrokoordinator me teorinë mjekësisë tradicionale kineze e atdheut për të mundësuar akupunkturë, masazh dhe masazh trajtimit të mjekësisë kineze që do të realizohet në aparatin e ekranit dixhital terapeutik. Tipar i saj i spikatur është vendosur nga parametrat e kontrollit mikrokoordinator, dhe në përputhje me nevojat e ndryshme të trajtimit, rehabilitimit, kujdesit shëndetësor, zgjidhni mënyra të ndryshme funksionale për trajtim, në mënyrë që të jenë në shënjestër, i përshtatshëm dhe efikas.

Indikacionet:

Kockave dhe sëmundje të përbashkët degjenerative, infarkt cerebral, hemoragjia cerebrale pas terapisë fizike hemiplegia.

2. rrjedha Meridian Pajisja terapi injeksion

Meridian Stream Vini re, i njohur edhe si "më të mirë metodë kohën akupunkturë", është ilaç më misterioze dhe magjike kineze në Kinën e lashtë, me efekt të shquar kurative dhe mrekullitë spektakolare. Është përdorimi i teknologjisë SCM mikrokoordinator, realizimi i Meridian Stream dhe breshka tetë metodat e llogaritjes të sakta kohore, përdorimi i arna electrode vend të gjilpërë, simulimi i vërtetë i teknikave akupunkturë, ajer mjedisi njerëzor, të balancuar yin dhe yang, të marrë nëpër kurë meridianeve.

Indikacionet:

Gju osteoarthritis, hipertension, pash, pagjumësi, dhimbje prapa, dhimbje të nervit shiatik, dhimbje koke, dysmenorrhea, qafë e ngrirë, spondylosis qafës së mitrës, sup ngrirë, dhimbje thembra dhe si.

3. mikrovalë aparat terapeutik

Mikrovalë aparat terapeutik përdorur në hipertermi mikrovalë është një metodë ngrohje jo-kontakt, nuk ka mundësinë e djegieve termale dhe djegiet elektrike të shkaktuara nga kontakti elektrik. Për shkak të përmirësimit të teknologjive të ndryshme, trajtimi me mikrovalë, pa anestezi, mund të përfundojë në klinikë, me të thjeshta, karakteristika të sigurt.

Indikacionet:

1) Urology: kanceri i fshikëzës, hipertrofinë prostatike, prostatitis

2) të Departamentit të kavitetit: cheilitis, glossitis, polipe, semundje peridontale, ulcerat, periodontitis periapical, kancerit.

3) Gastroenterology: gjakderdhje gastrointestinal, djegie polip, ulcera ngurtësim, zgjerim i ngushtë ezofageal.

4) fizioterapi Rehabilitimi: tendosje mesit të muskujve, spondylosis qafës së mitrës, sprains, sup ngrirë, artrit, të përshpejtojë shërimin plagë.

5) Gynecology: erozioni cervikal, polipe, fibroids mitrës, mastite, vaginitis, sëmundje inflamatore e legenit, Pasteur kist, gjenitale.

6) Dermatologji: lythat gjenitale, erë underarm, hemangiomas, herpes, ekzemë.

7) anorectal: hemorroide brendshme, hemorroide jashtme, hemorroide përziera, polipe rektale, eczema anale.

8) ENT: epistaxis, rhinitis kronike, inferior hypertrophy turbinate, polipe te hundeve, faringut follicles limfoide, nasopharyngitis, grykët.

4.M Ulti-funksion Pajisja moxibustion

pajisje shumëfunksionale moxibustion është e bazuar në parimin e Moxibustion tradicionale, e kombinuar me teknologji moderne kompjuterike elektronike dhe terapi magnetike shpikur dhe projektuar të jetë moxibustion ngrohtë, akupunkturë ngrohtë, moxibustion, moxibustion shkumë, funksionimi moxibustion moxibustion e aparatit modern moxibustion.

Indikacionet:

1) Gripi, astma dhe kështu që në

2) reumatizma dhe artriti reumatoid, spondylitis detyrueshëm, spondylosis qafës së mitrës, sup ngrirë dhe kështu me radhë.

3) sëmundjet gjinekologjike.

4) diarre dhimbje stomakut dhe sëmundje të tjera të tretjes.

5) Lose peshë.

6) Të gjitha sëmundjet e ftohta

5. instrument Red trajtim

Red pajisje terapi të lehta është një lloj i ri i pajisjes lehta terapi që mund të aplikohen në spitale dhe familjeve për të siguruar trajtim më të mirë për disa sëmundje të mëdha të zonës. prodhimi Drita është e ndarë në fotografi forta dhe të dobëta për të përshtatur për pacientët ndryshme fizikun. E gjithë Makinë miraton luajtshme dizajn kabinetit kat, kreu i kuq dritë mund të jetë mundësuar elektrike për të lëvizur në mënyrë të qëndrueshme, që është, drita manual kuqe dhe të lehta auto kuqe në treg, i cili në masë të madhe të lehtësuar punëtorët mjekësore.

Indikacionet:

1) Gynecology: cervicitis, vaginitis, sëmundje inflamatore e legenit, shtojcë inflamacion, leukoplakia, kruarje gjenital, infeksion lateral dhe shërimit.

2) Men: prostatitis, plagë shëruese dhe trajtimi tonik.

3) dermatologjike: herpes, ulcerat, dermatitis, skuqje, bedsores dhe etj.

4) ENT: rhinitis akute dhe kronike, faringjit etj.

5) kirurgji: djegiet, trauma, infeksion dhe shërimin kirurgjikale.

6. Pajisja IF terapi pulsi

Analgjezik, të nxitur qarkullimin e gjakut, të ushtrojë muskujve skeletik, zbutur mbresë.

Si një lloj të fizioterapisë, në qoftë se elektroterapi ka një histori prej më shumë se 100 vjet. IF elektroterapi luan një rol të rëndësishëm në trajtimin, parandalimin, kujdesin rehabilitimin dhe shëndetësore dhe është bërë një pjesë e domosdoshme e trajtimit të plotë.

Indikacionet:

1) indi të butë, artroze, spondylosis qafës së mitrës, krah ngrirë, artriti rheumatoid, shembje indeve të buta, mioziti, tenosynovitis, mospërdorim atrofi etj.

2) sëmundjet e tjera kirurgjikale, dhëmbëza, mbështjelljes, sklerozë post-injeksion, paraliza postoperative zorrëve dhe kështu me radhë.

3), sëmundjet e sistemit nervor, nevropati periferike, pezmatim nervi fytyrës, ishias etj.

4) sëmundjet e tretjes, tension gastrointestinal, konstipacioni ngadalshëm etj.

5) gurë tjera traktit urinar, mbajtje urinare, sëmundje kronike pelvike inflamatore.


WhatsApp Online Chat !