Trajtimi i kancerit të tjera - Shijiazhuang Yiling Hospital

trajtim tjetër kancerit

O ncotherapy

Me intensitet të lartë Fokusuar ultratinguj (HIFU)

me intensitet të lartë fokusuar ultratinguj (HIFU) është një valë mekanike, nuk ultratinguj radioaktive dhe të shumta të energjisë. Ajo prodhon një efekt të lartë temperaturë të 70-100 gradë në një kohë, e cila e bën indet plagë tërësisht nekrotik, në mënyrë që të arrijë efekt të mirë terapeutik.

Features:

1, asnjë operacion, asnjë dhimbje, nuk ka trauma, nuk ka toksiciteti, nuk ka rrezatim dhe anësore të tjera efekte, në mënyrë që për të shmangur komplikime të tilla si ul imunitetin dhe humbjen e flokëve.

2 ka të shumta përsëritura kushtet e trajtimit të gjelbër pa trauma, të cilat mund të garantojnë plotësisht efekt kurues dhe efekti kurativ është i saktë.

3 pas trajtimit, trupi tumor formon efektin e vaksinës shërimit në trup dhe aktivizon imunitetin anti-tumor i pritëse.

Lartë frekuenca makine thermotherapy

Ndërhyrja Jo, nuk ka trauma, thermotherapy rajonal; radioterapi adjuvant, kimioterapi, ndjeshmeri dhe synergism; zbutjen ndjeshëm dhimbjet e kancerit.

Hipertermia është gjithashtu një lloj i trajtimit të gjelbër. Ajo është një mjet efektiv të rritur ndjeshmërinë dhe sinergji për radioterapi dhe kimioterapia, dhe ungjillin e pacientëve me kancer të avancuar.

Në përgjithësi, kur temperatura arrin mbi 45 gradë, qelizat normale të indeve të gjallë do të vdesë çaktivizuar, ndërsa qelizat e tumorit janë më të ndjeshëm ndaj temperaturës dhe mund të çaktivizohen në 42 gradë. Prandaj, terapi hipertermia do të bëhet një terapi të gjelbër me efekte anësore të efektshme.

Milimetër Wave Therapy Apparatus

1 sistemi imunitar përdor faktorë të shumta fizioterapi për të rregulluar nivelin e popullsisë imunitar dhe kontrollin e rrjetit imunitar.

2 për të siguruar efektin e trajtimit për të siguruar progresin e kimioterapia dhe kimioterapia, dhe për të përmirësuar efikasitetin e trajtimit.

3 zvogëlojë toksike dhe efekte anësore për të përmirësuar imunitetin e trupit dhe për të zvogëluar efektet toksike dhe anësore të shkaktuara nga radioterapi dhe kimioterapia.

4 të reduktuar metastazat e lezionit dhe për të rritur orientimit më imune dhe uljen e metastazave të tumorit. Të lehtësuar dhimbjen e kancerit dhe për të përmirësuar cilësinë e jetës. Anti-inflamator, ënjtje, dhe për të nxitur shërimin e lëndimit të rrezatimit.

Sistemi diagnoza imazhit termike

Duke marrë të imazhit infra të kuqe nga trupi i njeriut, nuk ka dëme në trupin e njeriut.

shqyrtimit diagnostike:

shqyrtimit paraprak i regjistrimit të popullsisë shëndetësor.

Diagnoza e hershme e tumorit përfshin kancerit të gjirit, kancerit të lëkurës, kanceri tiroide, kanceri stomakut, kanceri i mëlçisë, kancer pankreatik dhe kështu me radhë.

Diagnoza e sëmundjeve vaskulare cerebrale, gjymtyrë sindromës së sipërme pengimit venoze dhe varicosity e çrregullimit të hershëm të qarkullimin e gjakut.

Diagnoza e tenosynovitis sëmundjeve inflamatore, gastroenterit, pankreatitit, ankylosing spondylitis, prostatitis.

Diagnozën e sëmundjeve nevralgji dhimbshme, dhimbje koke, dhimbje të përbashkët, qafën dhe dhimbje prapa.

sëmundje periferike nervore janë diagnostikuar si migrenë, paraliza e fytyrës, hemifacial vrull, lëndimit të palcës kurrizore, dhe kështu me radhë.

"Thikë brendshëm Gamma" trajtim minimalisht invazive

Për të arritur objektivin ideale e radioterapi, "ndiqni synuar, conformal dhe të sakta"

Minimalisht kirurgji invazive është një teknikë minimalisht invazive për të reduktuar trauma kirurgjike, shkurtojnë kohën e operacionit dhe për të zvogëluar komplikime postoperative.

Kur organet rëndësishme të invazionit rëndësishëm tumorit organ dhe invazionit të organeve të afërta të rëndësishme nuk mund të zhduket nga heqje, mund të zhduket nga transplantim grimce.

Efekt analgjezik shihet në pacientët me tumor. Trajtimi i dhimbjeve të avancuar të metastazave kockore dhe kanceri pankreatik është i shpejtë, dhe ai mund të lirohet për 24-48 orë.

Të mbajë formën e njeriut dhe të mbajë funksionin dhe formën e trupit të njeriut. Për shembull, kjo metodë është përdorur për të zëvendësuar një operacioni konvencionale kancerit të prostatës për të siguruar funksionimin normal të trupit të pacientit.

amputim multipolare radiofrequency për trajtimin e tumorit

Pacientët kanë lëndim të vogël, më pak dhimbje dhe shërim të shpejtë. ftohtë polar diameter gjilpërë radiofrequency është 2mm. Pas operacionit, ajo mund të lidhi vetëm thjesht. Pas 2-6 orësh, pacienti mund të lëvizin nga shtrati lirisht dhe pas respektojë 1-2 ditë, ai mund të shkarkohet nga spitali dhe në masë të madhe të përmirësuar cilësinë e jetës së pacientëve postoperative.

1 për më pak se 6cm në diametër e tumoreve malinje te ngurta, të tilla si për trajtimin e kancerit të mëlçisë, kancerit të mushkërive dhe kanceri i gjirit, kanceri pankreatik, kanceri i prostatës, kanceri i kockave, fibroids mitrës etj ..

2 vendndodhja e tumorit është i varfër, të vjetër dhe të dobët, ose sëmundje të tjera nuk mund të tolerohet me heqje kirurgjikale.


WhatsApp Online Chat !