mjekësi reumatike - Shijiazhuang Yiling Hospital

mjekësi reumatike

Fillimi i një seri të përgatitjeve efektive TCM:

1) Xianling Huoluo Powder: Ajo warms të zhduket ngrirë ftohtë, detoxifies dhe heq pezëm. Ajo është përdorur për scleroderma diagnostikuar me koagulimit të ftohtë dhe pezëm gjakut, duke manifestuar lëkurë të ashpër, të trashë dhe edematous me shkëlqim e dylli, atrofi të muskujve, funksion të kufizuar motorike, pakët e shprehjeve të fytyrës, humbja e aftësisë për të mbyllur sytë, acrocyanosis, arthralgia dhe squamous dhe lëkurë të thatë, etj

2) Dangui Huoluo Powder: Ajo hap ngrohjes dhe materiale toksike. Ajo është përdorur për lëkurën e ashpër, të trashë, të fryrë dhe të vështirë të shkaktuar nga scleroderma me ngrohje toksike dhe pezëm rezistencë të gjakut, kur presion atë në nivel lokal do të nxehet, me shkëlqim si dylli, me funksion të kufizuar motorike, vështirë të hap gojën, me edhe semundjen disfagia, etj .

3) Shenmai Kaifei Powder: Ajo plotëson qi dhe ushqen yin, detoxifies dhe nxit qarkullimin e gjakut. Ajo është përdorur për ankth gjoks, gulçim, dhe zë i dobët kollitjes etj shkaktuar scleroderma diagnostikuar me pamjaftueshmërinë e qi dhe yin, pezëm gjakut dhe akumulimit toksike.

4) Shenxiang Zhuyun Powder: Ajo invigorates shpretkë dhe plotësuar qi, harmonizon stomak për zbritëse qi negativ. Ajo është përdorur për lezione scleroderma gastrointestinale diagnostikuar me shpretkë mangët dhe energji të dobët vitale, qi stomak rritje që shkaktojnë kollitjes, kur uji, semundjen disfagia, Fryrje barku, dhimbje stomaku të pijshëm, të alternuara diarre dhe kapsllëk, etj

5) Shenqi Yiqi Kapsula: Ajo përfiton qi, invigorates shpretkë, aktivizon qarkullimin e gjakut. Ajo është përdorur për pacientët scleroderma diagnostikuar me mangësi qi dhe pezëm gjakut, tregojnë se pacientët janë në shëndet të dobët, lodhje, pak fryma, plotësinë e barkut dhe fryrje, rënia në dietë dhe hypoimmunity, etj

6) Shenling Fuyuan Kapsula: Ajo invigorates shpretkë dhe veshkave, invigorates qi dhe ngrohjen yang. Ajo është përdorur për scleroderma diagnostikuar me humbjen e Zhenyuan dhe ngrohtësi të dobët që shkaktojnë pamjaftueshmëri me dridhura, marramendje, tringëllimë në veshët, dhimbje dhe dobësi e bel dhe gjunjë, impotencë emision nate.

7) Guishao Tongluo Powder: Ajo warms yang dhe nxit qarkullimin e gjakut, heq spasmolysis, dhe dredges collaterals. Ajo është përdorur për scleroderma me ftohtësinë ndenjur në Meridian dhe enët, dhe manifestimet janë gjymtyrë të ftohtë, acrocyanosis, duke ndryshuar ngjyra nga të bardhë, cianozë të kuqe, kur të ekspozuar distally të ftohtë, të mundshme ndryshime rënduese emocion, dhe pacientët të rënda mund të manifestojë microdactyly, frenohet lakimi dhe shtrihen, ulcerat dhe gangrenë, etj

8) Shenjing Yangrong Kapsula: Kjo përforcon thelbin jetik dhe forcimin e qi primordiale, ushqen dhe nxit rigjenerimin e indeve. Ajo është përdorur për scleroderma në fazën e dermatrophia me dobësi e përgjithshme e qi dhe gjaku, dhe manifestimet janë indet nënlëkurës dhe atrofi të muskujve, lëkura tharë mbi kockat formimin e bordit si ngurtësi.

zxd


WhatsApp Online Chat !