Rasti Prezantimi - Shijiazhuang Yiling Hospital

Prezantimi i rastit

sëmundje kanceri

Numri rast një:

Z. Xiao, 67 vjeç, kanceri i mëlçisë primar, AFP1000u / ml, CT barkut: kanceri i mëlçisë gjigant, me formë qendrore, gungë ekzistuar drejtë Cava inferior vena dhe venë portal, dhe pushtimin kapsulë mëlçisë me derdhje subcapsular, cerozë, portali venë zgjerimin , cholecystitis, kullimit rreth fshikëz e tëmthit, një shpretkë accessory. Me kusht embolization intervente + mjekësisë kineze dhe trajtime të tjera të integruara. Efekt të dukshëm.

fwefw

Numri rast dy:

Ventilatorit Yusuo, mashkull, 57, kanceri i drejtë i mushkerise, patologji e karcinoma qelizore squamous, tumori encroaches arterie pulmonare, si dhe humbet mundësinë për operim, radioterapi kundërindikohet gjithashtu.

Sigurojnë atij një trajtim të integruar, një pjesë e trajtimit përfshin: mjekësi + intervente + hipertermia.

Tani CR Efikasiteti i vlerësimit (ndjesë të plotë), deri më tani të mbijetojë më shumë se 3 vjet, të jetojnë normalisht. 

sindroma Guillain-Barre

Wang moumou, mashkull, 54 vjeç, Shijiazhuang. Ai u shtrua në spital në korrik të vitit 2010, për shkak të mpirje në gjymtyrë e tij dhe dobësi për më shumë se një vit.

Në korrik 2009, pacienti u ankua e mpirje të këmbëve të saj pas defekt me ajër të kondicionuar në ankesën e saj, dhe së shpejti ka pasur mpirje në të dy duart, e cila nuk ishte me vlerë. Shtator në jug në një udhëtim biznesi, ka pasur ethe, antibiotik trajtim ethe prapa, dora-këmbë mpirje simptomat gradualisht zhvillimit proksimal, dhe i shoqëruar nga dobësi, në këmbë është e pranueshme, në spital provincial për të kontrolluar kafkë dhe rruaza qafës së mitrës nuk përjashtim, në spital paqes kontrolloni shpinë mesit tregoi "mesit 2-3 neurofibroma intraspinal", dhe myoelectricity tregoi "anomali skajshme nervore në muskujve skajor." Në nëntor, ai shkoi në Spitalin Tiantan për të kryer nervore mill tumorit heqje.

humbje peshe postoperative ishte 20 Jins, mpirje në gjymtyrë rritur gradualisht, duke ecur jostabilitetit, urinë normal, çrregullim pavetëdijshme, dhe nuk kishte ujë në mes të kollë, vizionin binocular me nistagmus vogla horizontale, Shkurt 2010 në spital provincial, Kontrolloni myoelectricity tregon "simetri , axons skajshme motorike, lezionet myelin, nervat shqisore të dëmtuara tërësisht ", potencialet normale bilaterale zgjuan, parregullt brainstem-auditory shkaktuar potencial, të pastër audiometria tone tregon nervat binaural vrull seksuale, patologjike" nevropati kronike "e biopsisë majtë nervore Sural, diagnostikuar si" sindromi green-Ballie ", jep një të madhe-dozë llamba gama, të zvogëlojë hormonet dhe ushqyer nerva, për të përmirësuar trajtimin e qarkullimit, të eliminuar simptomat e gëlbazë, të zvogëlojë mpirje në gjymtyrë, të shërohen nga humbje peshe, dhe të ecin jashtë. Pas shkarkimit, gjendja ka qenë relativisht e qëndrueshme, simptomat e mpirje në skajet e ekstremiteteve ishin ende të dukshme, dobësia ishte nën gjunjë, ecje ishte e paqëndrueshme, dhe ishte e vështirë për të dalë me sy të mbyllur ose në këmbë gjatë natës, kështu që unë erdhi në spitalin tonë për trajtim.

Pas trajtimit 4 javësh 'në spitalin tonë: Simptomat e mpirje në fund të duart dhe këmbët janë përmirësuar, dhe përkulje e këmbës është klasa e 4, dhe në këmbë është e qëndrueshme. Follow-up: deri tani nuk ka përsëritje, jetë normale dhe punë. Për shkak të hapësirës së kufizuar, ne nuk mund të tregojnë më shumë i terapive tona. Nëse doni të dini trajtim të veçantë, ju mund të na kontaktoni me email.

sëmundja e veshkave

A mund të urdhërojë trajtim mjekësi kineze për jashtë vendit?

Sinqerisht duke folur, medikamente të thjeshta kineze janë parë në çdo vend, për sa kohë që nuk ka dyqan kineze mjekësi. Megjithatë, sistematike trajtimet e mjekësisë kineze nuk është në dispozicion jashtë vendit. Si ata do të bëhen në varësi të gjendjes tuaj të veçantë sëmundje. Dhe kjo është arsyeja pse ne do të kërkojmë raporte mjekësore gjatë komunikimit, në mënyrë që ne mund të analizuar gjendjen tuaj në detaje dhe pastaj të bëjë planin e trajtimit.

dqwdqw
dqwfdqf

Çfarë funksionesh ka mjekësi kineze kanë?

Gjatë gjithë trajtimet, ilaçet kineze luajnë efektet e mëposhtme terapeutike:

1. Zgjerimi i enëve të gjakut në të gjithë trupin

2. Rritja e fluksit të gjakut në veshka dhe përmirësimin e qarkullimit të gjakut

3. gjakut ushqyes dhe largimin pezëm

4. Sigurimi i ushqyesve të mjaftueshme dhe oksigjen për veshkat

5. Rritja aftësinë vetë-kurative e qelizave të dëmtuara të veshkave

6. Forcimi Qi, një energji të rëndësishme, në trup

7. përmirësimi normë filtrimit veshkave

diabet

Në trajtimin 2 javë, diabetit pacienti Afrikës ka marrë Integruar trajtimin artikuj. Të gjithë stafi jemi të kënaqur për të parë se ajo po bëhet më mirë.

teknologji trajtimi TCM, TCM zierje, mjekësore pesë-element dush, mjekësisë nevojshme perëndimore ....

xzczxca
czx

Ndoshta ju mund të shihni Massage kudo, megjithatë, ajo që ne kemi është Tuina, i cili punon në organet e brendshme, sistemet e brendshme, jo vetëm për masazh në lëkurë apo muskujve; Ndoshta ju mund të shihni Acupuncture kudo, megjithatë, çdo acupoint, çdo kënd, çdo thellësi e hala punë; Ndoshta ju mund të shihni dush mjekësore kudo, megjithatë, ne përdorim teorinë pesë-element për të udhëhequr, bazuar në gjendjen e veçantë të trupit, në mënyrë që të ndihmojë me vetë pacientin.

Efekti mund të flasin.


WhatsApp Online Chat !