Rreth Nesh - Shijiazhuang Yiling Spitalin

Rreth nesh

Yiling Hospital

Profili i kompanisë

Yiling Group Company është një nivel kombëtar Kina kyçe lartë dhe të re ndërmarrje të teknologjisë. Ajo u themelua nga Profesor Wu Yiling, akademik, një mësues të studentëve të doktoraturës në vitin 1992.

 

Me drejtimin e "Diagnoza dhe Trajtimi Metoda e TCM Sëmundjeve kolateral" i cili është vlerësuar si Trashëgimi Kulturore Chinese National jomateriale , grupi kompania Yiling qëndron parimit të marrjes zhvillimin akademik TCM për shtysë industrializimit, duke marrë teknologji si paraardhës, të tregut si udhëzues , dhe ndërtuar operacional "pesë veta në një" mënyrë, si integrimin e kërkimit shkencor, praktikat klinike, prodhimit, marketingut dhe duke mësuar së bashku.

 

Për më tepër, Yiling ka një ekip të fortë kërkimore, e cila është e përbërë nga 29 akademikë në Kinë, të tjera të elitës, duke përfshirë ekspertë kthye, ekspertë të huaj, mjekë, mjeshtrave dhe të gjitha llojet e personelit profesional.

 

Yiling kompani farmaceutike , kineze farmaceutike kompanitë e listuara 50 (Stock Kodi: 002603), zotëron linjë moderne produkt për kapsulë, kapsulë e butë, tabletë, kokrrizë, injeksion të lëngshme etj, ka hulumtuar një serioze të produkteve, duke përfshirë: TCM, produktet e kujdesit shëndetësor, formulimet perëndimore dhe feta TCM etj

 

Disa droga patentë sidomos për tumor (anticancer) -YangZhengXiaoJi (加链接) Kapsula, e cila ka efekt të dukshëm dhe të fortë për pacientët e kancerit. Në tetor 2017, Qendra e Kërkimeve Mjekësore, i themeluar nga Yiling Group Company dhe Universiteti Cardiff në Britaninë e Madhe ka qenë e themeluar për 4 vjet.

Qendra zhvillon komunikimin dhe bashkëpunimin e thellë në mjekësi kineze kundër kërkimeve tumor, aplikim klinik dhe ndarjen e burimeve të tregut. Është zhvilluar kërkime të sistemit të thellë në mjekësi kineze YangZhengXiaoJi Kapsula, e cila ka dëshmuar se në mënyrë efektive mund të pengojnë një shumëllojshmëri të metastazë tumor, pengojnë enët rinovohet gjakut në tumor, nën drejtimin e teorisë sëmundjes kolateralit.

ShenLingLan, një lloj tjetër droge anticancer, përbërës të çmuar e mjekësisë tradicionale kineze është i përshtatshëm për pacientët me dy mangësi të shpretkë dhe veshkave, pezëm gjakut dhe akumulimit toksina para dhe pas radioterapi dhe kimioterapia. Ajo mund të përmirësojë lodhje mendore, lodhje, dembelizmi, pesha e trupit dhe kështu me radhë.

Jinlida granule, për të tipit 2 diabetit mellitus sindromës qi dhe yin mangësi, simptomat: etur pirjes, polyorexia, urine, trupi gradualisht hollë, lodhje, djersitje, Fanre, kapsllëku etj

kapsula Bazi Balsam veshkave, Balsam veshkave dhe ngrohja yang. Zbatueshme për të veshkave yang mangësi të shkaktuara nga bel dhe gju dhimbje, marramendje dhe tringëllimë në veshët, Shenpi lodhje, harresa, neveri ndaj të ftohtit.

kapsulë Jujuboside Oil. Një ushqimit të shëndetshëm lloj bëhet në formë kapsule, Zizyphus vaj xinxife kernel mund të shkurtojnë kohën e fshehtë gjumit, dhe për të rritur kohën dhe shkallën e gjumit të ngadalshëm valë, gjumi përkatësisht cekët dhe gjumë të thellë. Me të vërtetë punon. Shumë gazeta janë raportuar.

Deri tani, produktet Yiling janë eksportuar në Korenë e Jugut, Vietnami, Angli, Kanada, Holandë, Singapori, Rusia dhe kështu me radhë.

 

Yiling Hospital  , pas 20 viteve të zhvillimit me hapa të mëdhenj është bërë një vend modern, të integruar mjekësisë kineze dhe perëndimore kombinuar spital që është niveli më i lartë që punojnë në TCM në Kinë.

 

Trajtimi i atrofi të muskujve studimi të ri të parandalimin dhe kontrollin e kineze fokus tradicionale kombëtare specialist administrata kineze mjekësi - atrofi të muskujve për specialist fokus tradicionale kombëtare administratës mjekësi kineze, baza atrofi të muskujve vazhdueshëm i arsimit, i dedikuar për sëmundje motor neuron, myasthenia gravis, muskuloz sëmundja distrofi dhe skleroza multiple dhe sëmundje të tjera neurologjike.

 

Departamenti i Rheumatology për Provinca Hebei specialitet kryesor i mjekësisë tradicionale kineze, përdorimin e trajtimit të brendshëm dhe të jashtëm, dhe ka arritur një efekt të mirë në trajtimin e scleroderma, polimiositis, sindromi Sjogren, Sëmundja Behçet, reumatizmi, sëmundje reumatoid, sëmundje angilozues spondylitis nga kombinimi i globale dhe lokale.

Departamenti Oncology (加链接)  kombinon TCM dhe perëndimore mjekësi bashku, trajtohet me sukses mijëra pacientëve me kancer në të gjithë botën. Për faza të ndryshme të pacientëve me kancer adoptojnë metoda të ndryshme trajtimin, për të ndihmuar pacientët përmirësimin e sistemit imunitar, të përmirësojë WBC, për të përmirësuar cilësinë e jetesës dhe të zgjasin jetën. Veçanërisht të mirë në trajtimin e kancerit të gjirit, kancerit kolorektal, kanceri i prostatës, kanceri i mushkërive, kanceri i stomakut dhe kanceret e tjera.

Department Angiocardiopathy, një departament kyç National TCM Klinike, zhvillon hulumtime dhe një seri të mjekësisë nën drejtimin e teorisë venë e akademikut Wu Yiling për parandalimin dhe trajtimin e sëmundjeve kardiovaskulare nga kombinimi i mjekësisë tradicionale kineze dhe perëndimore, veçanërisht për sëmundje koronare të zemrës, arrhythmia dhe semundjeve kronike te zemres. Dy shfaqje dhe rrënjë shkaku i sëmundjes mund të trajtohet, dhe karakteristikat mjekësore janë të shquar.

Department Diabetes, një kyç njëri prej administratës shtetërore të mjekësisë tradicionale kineze, ngre një koncept të ri të "për të kuruar diabet mellitus nga pikëpamja e teorisë shpretkë" dhe formulon metodën e re të "shpretkë ushqyes dhe lëngjeve të trupit  + zbutjes venë" për të trajtuar diabeti dhe komplikimet vaskulare nën drejtimin e teorisë venë. Efekti kurative është shquar.

 

Yiling Health Center : Yiling Shëndeti Town me 'pastrimi kulturën kolateral ruajtjen e shëndetit "si udhëzim ka përzierjen përvojë ruajtjen e shëndetit kulturore, eksperiencën e projektit ruajtjen e shëndetit, menaxhimin shëndetësor, droga Featured, gjumë shëndetin, ruajtjen e shëndetit dhe pushime-shpenzimet, pazar shëndetësor dhe të biznesit Ekspozita dhe platformë me një ndalesë për ruajtjen e shëndetit.

Një hotel me pesë yje, i pari hotel tema shëndetësore në Kinë, ka restorant kinez dhe restorant ushqim perëndimore, ka shëndeti qendër tregtare në të. Funksioni kryesor, gjëja më e veçantë në lidhje me Qendrën Shëndetësore Yiling, në të punon specialistëve TCM dhe ekspertë të ndryshëm që punojnë në sëmundje të ndryshme.

Këtu ju mund të përjetojnë mjedisin më të rehatshme të jetesës, ekspertët më të përgjegjshëm dhe me përvojë do të kujdeset për shëndetin tuaj.

 

Yiling Medical Center Ekzaminimi , një ekzaminim modern shëndetësor, ajo ka qendrën mjedisin elegante të menaxhimit shëndetësor me pajisje të avancuar në mënyrë që ju mund të gëzojnë trajtim VIP.

Projektet Karakteristikat hetim përfshijnë: kontrolloni rrjetit dhe të diagnostikuar, shqiponjat luajtur gjendjes shëndetësore të skanimit të trupit, zbulimin venë tërë enë gjaku, një rënie prej zbulimit të gjakut, zbulimin e gjen, shfaqjen e rrezikut të diabetit, identifikimi TCM Kushtetutës.

 

Yiling Agency International Travel,  ofron shërbimin e vizave, conselltion sigurimit, bileta, shërbim prenotim hoteli, shërbimit ndërkombëtare të turizmit dhe sende të tjera të shërbimeve të agjencisë së udhëtimeve.

 

 

Për pacientët : ju mund të vijnë dhe të marrin trajtim të integruar, si TCM dhe mjekësisë perëndimore, dhe ushqim, strehim, ushtrime, psikoterapi, të gjitha aspektet që ndikojnë në shëndetin mund të merren në planin tonë të trajtimit.

Për njerëzit nën-shëndetësore : ju jeni të shëndetshëm, jo vetëm të shëndetshëm të mjaftueshme, ju keni nevojë për një pushim të mirë, duke rregulluar të përshtatshme për shëndetin tuaj, të vijnë dhe të jetojnë në Qendrën Shëndetësore Yiling, ne do të përdorim TCM të kujdeset për ju.

Për njerëzit që kanë nevojë për ekzaminim të rregullta mjekësore : vijnë dhe për të marrë udhëtimin mjekësore, ne do të jetë ekspert i juaj të menaxhimit të shëndetit të gjithë jetën tuaj. Ne do të alarmit të paralajmërimit të hershëm për shëndetin tuaj, të trajtojë nën-shëndetit para se ajo vjen në sëmundje.

Çdo gjë që ju duhet për të krijuar një faqe interneti të bukur


WhatsApp Online Chat !