Презентација на случај - Shijiazhuang Yiling болница

Презентација на случај

заболување од рак

Случај број еден:

Г-дин Xiao, 67 години, примарниот рак на црниот дроб, AFP1000u / ml, абдоминална КТ: гигант рак на црниот дроб, со фокусна форма, грутка постои право на долната шуплива вена и порталната вена, и инвазијата капсула црниот дроб со субкапсуларна излив, цироза, порталната вена проширување , холециститис, дренажа околу жолчното кесе, еден додаток слезината. Предвидени интервентна емболизација + кинеска медицина и други интегрирани третмани. Ефект очигледно.

fwefw

Случај број два:

Фан Yusuo, машки, 57, право рак на белите дробови, патологија на сквамозен карцином, туморот загрозува белодробната артерија, и загуби шанса за операција, радиотерапија е исто така контраиндициран.

Ќе му обезбеди интегриран третман, дел од третман вклучува: медицина + интервентна + хипертермија.

Сега ефикасност CR евалуација (целосна ремисија), до сега да преживеат повеќе од 3 години, живеат нормално. 

Guillain-Barre синдром

Ванг Moumou, машки, 54 години, Shijiazhuang. Тој беше примен во болница во јули 2010 година, поради вкочанетост на екстремитетите и неговата слабост за повеќе од една година.

Во јули 2009 година, пациентот се пожали на вкочанетост на нејзините прсти по дува климатизација во нејзината жалба, а наскоро имаше вкочанетост во двата прста, што не беше ценет. Септември до југот на службено патување, имаше треска, антибиотски третман треска назад, рака-нога вкочанетост симптомите постепено да се проксималните развој, и во придружба на слабост, одење е прифатливо, на провинциската болница да се провери на черепот и грлото на матката пршлени не По исклучок, за мирот болница проверете на лумбалниот 'рбет покажа "лумбална 2-3 интраспинална неврофибром" и myoelectricity покажа "краен нерв абнормалност во дисталните мускули". Во ноември, тој отиде во Tiantan болница за вршење на нерв обвивка туморска ресекција.

Постоперативна губење на тежината беше 20 jins, вкочанетост во екстремитетите постепено се зголемува, одење нестабилност, нормална урина, несвестица нарушување, и имаше вода помеѓу кашлица, бинокуларен вид со мали хоризонтален нистагмус, февруари 2010 до провинцискиот болница, Проверете myoelectricity покажува "симетрија , дистална моторни аксони, миелинот лезии, сензорните нерви целосно оштетени ", билатерални нормално евоцирани потенцијали, абнормални мозочното стебло-аудитивни евоцирани потенцијали, тонална аудиометрија покажува binaural нерви Сексуална спазам, патолошки" хронична невропатија "на левата суралниот нерв биопсија, дијагностицирани како" синдром зелено-Ballie ", даде голема доза на гама светилки, намалување на хормони и јадев нерви, подобрување на третманот на циркулацијата, ги елиминира симптомите на флегма, намалување на вкочанетост во екстремитетите, се опорави од губење на тежината, и да одат на отворено. По излегувањето, состојбата е релативно стабилен, симптомите на вкочанетост на краевите на екстремитетите се 'уште се очигледни, слабоста беше под колената, одење е нестабилна, и тоа беше тешко да се застане со затворени очи или одење во текот на ноќта, па јас дојде во нашата болница на лекување.

По третманот 4 недели во нашата болница: Симптоми на вкочанетост на крајот на рацете и нозете се подобрија и флексија на стапалото е 4-то одделение, и одење е стабилна. Follow-up: досега нема повторување, нормален живот и работа. Поради ограничениот простор, ние не може да покаже повеќе од нашите терапии. Ако сакате да знаете за специфичниот третман, може да контактирате со нас преку е-мејл.

Болест на бубрезите

Можете ли да порачате кинеска медицина третман во странство?

Искрено кажано, едноставен Кинески лекови се гледа во секоја земја, се додека постои кинеска медицина продавница. Сепак, систематски кинеската медицина третмани не е достапна во странство. Како тие ќе се направи во зависност од вашите специфични состојба болест. И тоа е причината зошто ние ќе побара од вашиот медицински извештаи во текот на комуникација, така што можеме да се анализира вашата состојба во детали, а потоа направи план за лекување.

dqwdqw
dqwfdqf

Кои функции ги кинеска медицина има?

Во текот на целиот третмани, кинески лекови се игра на следните терапевтски ефекти:

1. Проширување на крвните садови низ целото тело

2. Зголемување на протокот на крв во бубрезите и подобрување на циркулацијата на крвта

3. негување на крв и отстранување на стаза

4. Обезбедување на соодветна хранливи материи и кислород на бубрезите

5. Зголемување на авто-лековита способност на оштетените бубрежни клетки

6. Зајакнување Чи, една важна енергија во телото

7. подобрување на стапката на бубрезите филтрација

дијабетес

Во третманот 2 недели, Африка дијабетес пациентот има добиено Интегриран лекување предмети. Сите вработени се среќни да се види, таа е добивање на подобро.

технологија за третман на TCM, TCM лушпа, медикаментозни пет-елемент бања, потребно западната медицина ....

xzczxca
czx

Можеби може да се види Масажа било каде, меѓутоа, она што го имаме е Tuina, која работи на внатрешните органи, внатрешна системи, не само масажа на кожата или мускулите; Можеби може да се види насекаде Акупунктура, сепак, секој acupoint, секој агол, секој длабочина од игли работа; Можеби може да се види медикаментозни бања насекаде, сепак, ние ги користиме теорија пет-елемент ќе се води, врз основа на одредена состојба на телото, за да им помогне со самиот пациент.

Ефект можат да зборуваат.


WhatsApp Online Chat !