За нас - Shijiazhuang Yiling болница

за нас

Yiling болница

Профил на компанијата

Yiling груп е една Кина национално ниво клучните високо и новата технологија претпријатие. Таа е основана од страна на професорот Ву Yiling, академик, учител на докторски студенти во 1992 година.

 

Со водство на "Дијагноза и лекување Метод на TCM Обезбедување на болести", која се пофали како кинескиот Национален нематеријалното културно наследство , Yiling групата компанија се држи до принципот на преземање на TCM академскиот развој на поттик индустријализација, земајќи технологија, како претходник, пазарот како водич , и вграден во функција "Пет во Еден" на владата како интегрирање на научно истражување, клиничката практика, производство, маркетинг и настава заедно.

 

Што повеќе, Yiling има силен истражувачки тим, кој е составен од 29 академици во Кина, други елитни вклучувајќи експерти се врати, странски експерти, доктори, мајстори и сите видови на стручни кадри.

 

Yiling фармацевтска компанија , кинески фармацевтски котирани друштва 50 (Сток Код: 002.603), сопственик на модерна линија на производи за капсула, мека капсула, таблета, гранули, течни инекција итн, е истражуван и серија на производи, вклучувајќи: TCM, производи за здравствена заштита, западниот формулации и TCM парчиња итн

 

Некои патент лекови особено за тумор (антиканцер) -YangZhengXiaoJi (加链接) капсула, која има очигледен и силен ефект за болните од рак. Во октомври 2017 година, Центарот за истражување на медицински, основана од страна на Yiling груп и на Универзитетот во Кардиф во Велика Британија е основана за 4 години.

Центарот развива длабока комуникација и соработка во кинески лек против тумор истражување, клиничка примена и споделување на пазарот на ресурси. Таа разви длабоко истражување систем во кинеската медицина YangZhengXiaoJi капсула, која се покажа дека не можат ефикасно да го инхибираат различни метастази на тумор, го инхибираат обновува крвните садови во туморот, под водство на теоријата колатерал болест.

ShenLingLan, друг вид на антиканцер лекови, скапоцен состојка на традиционалната кинеска медицина е погодна за пациенти со две недостаток на слезината и бубрезите, крв стаза и акумулација на токсини, пред и по радиотерапија и хемотерапија. Тоа може да го подобри ментална исцрпеност, замор, мрзеливост, телесната тежина и така натаму.

JinLiDa гранули, за тип 2 дијабетес мелитус синдром Чи и јин недостаток, симптомите: жедни да пијат, polyorexia, урина, телото постепено се тенки, замор, потење, Fanre, запек, итн

Bazi tonifying бубрезите капсули, бубрезите tonifying и затоплување јанг. Се применуваат на бубрезите јанг недостаток предизвикани од страна на половината и коленото болка, вртоглавица, зуење во ушите, Shenpi замор, заборавеност, аверзија кон ладно.

Jujuboside масло капсула. Еден вид здрава храна направени во капсула форма, Zizyphus хинап кернелот масло може да го скрати времето на спиење латентност, и да се зголеми времето и степенот на бавно бран спиење, имено плиткиот сон и длабок сон. Тоа навистина функционира. се пријавени многу документи.

До сега, Yiling производи се извезуваат во Јужна Кореја, Виетнам, Англија, Канада, Холандија, Сингапур, Русија и така натаму.

 

Yiling болница по 20 години на развој со скокови и границите стана модерна, интегриран кинески и западната медицина во комбинација болница која е на највисоко ниво кои работат на TCM во Кина.

 

Третман на мускулната атрофија нова студија на спречување и контрола на кинеската национална традиционалните специјалист кинеска медицина администрација фокус - мускулна атрофија за националните традиционалната кинеска медицина администрација специјалист се фокусира, мускулна атрофија континуирано образование база, посветена на моторните неврони болест, мијастенија гравис, мускулна дистрофија болест и мултиплекс склероза и други невролошки болести.

 

Одделот за ревматологија за провинцијата Хебеј клучните специјалитет на традиционалната кинеска медицина, користење на внатрешен и надворешен третман, и постигна добар ефект во третманот на склеродерма, полимиозитис, Сјогренов синдром, Behcet-ова болест, ревматизам, ревматоиден болест, анкилозен спондилитис болеста од страна на комбинација на глобално и на локално ниво.

Онколошки оддел (加链接)  комбинира традиционалната кинеска медицина и западната медицина заедно, успешно третирани илјадници пациенти болни од рак од целиот свет. За различни фази на пациентите со рак прифаќаат различни методи на лекување, за да им помогне на пациентите подобрување на имунолошкиот систем, подобрување на земјите од Западен Балкан, да се подобри квалитетот на живот и да го продолжат животот. Особено добар во третирање на канцер на дојка, рак на дебелото, рак на простата, рак на белите дробови, рак на желудник и други видови на рак.

Angiocardiopathy департментот, клучен Националниот TCM Клинички оддел, истражува и се развива серија на лек, под водство на теоријата вената на академик Ву Yiling за спречување и лекување на кардиоваскуларни болести од страна на комбинација на традиционалните кинески и западната медицина, особено за коронарна срцева болест, аритмија и хронична срцева слабост. Двете манифестација и коренот на болеста може да се третира и медицински карактеристики се истакнати.

Дијабетес департментот, клучна за државна администрација на традиционалната кинеска медицина, покренува нов концепт на "да се излечи со дијабетес мелитус, од гледна точка на теоријата слезината" и формулира нов метод на "негување слезината и телесни течности  + мазнење вена" за лекување дијабетес и васкуларни компликации под водство на теоријата вена. Лековитиот ефект е извонредна.

 

Yiling Здравствен дом : Yiling здравство град со 'корито обезбедување здравствена заштита култура "како раководство има мешање на зачувување на здравјето културно искуство, зачувување на здравјето проект искуство, здравствен менаџмент, вклучени лекови, здравствени спиење, зачувување на здравјето и одмор трошење, здравје шопинг и бизнис изложба и едно платформа за зачувување на здравјето.

А хотел со пет ѕвездички, првиот здравјето тема хотел во Кина, има кинески ресторан и Западна храна ресторан, има трговски центар здравје во него. функцијата на јадрото, повеќето специјални нешто во врска со Yiling Здравствен дом, во тоа функционира TCM специјалисти и различни експерти кои работат на различни болести.

Тука можете да се доживее со повеќето удобно животната средина, најмногу одговорни и искусни експерти ќе се грижи за вашето здравје.

 

Yiling Медицински испитен центар , модерен здравствен преглед, тој има елегантен еколошки центар за управување со здравје со напредни објекти, така што ќе можат да уживаат во ВИП третман.

проекти карактеристики истрага вклучуваат: проверка на мрежата и се дијагностицира, орли игра на здравствената состојба на скенирање на телото, откривање вена целиот крвните садови, што е пад за откривање на крвта, за откривање на генот, скрининг за дијабетес ризик, идентификација TCM Уставот.

 

Yiling Меѓународната агенција Патување,  предвидува либерализација на услуги, осигурување conselltion, билети, услуги на хотелски резервации, меѓународниот туризам на услуги и други предмети туристичка агенција услуги.

 

 

За пациенти : може да дојде и да се добие интегриран третман, и традиционалната кинеска медицина и западната медицина, и храна, сместување, вежби, психотерапија, сите аспекти кои влијаат врз здравјето може да се земе во нашиот план за лекување.

За под-здравјето на луѓето : сте здрави, едноставно не е доволно здрава, треба добар одмор, погоден регулирање за вашето здравје, дојде и да живее во Yiling Здравствен дом, ние ќе ги искористиме TCM да се грижи за вас.

За луѓето кои имаат потреба од редовни лекарски преглед : дојдете и да добијат медицинска патување, ние ќе ви биде експерт за управување со здравјето на целиот свој живот. Ние ќе алармот за рано предупредување за вашето здравје, лекување на под-здравје пред да стапи во болест.

Сè што ви треба да се создаде убава веб-сајтот


WhatsApp Online Chat !